SOODUSHIND

Vürtsisegu 80g

11.90 

Vürtsisegu annab igale teesõbrale võimaluse avastada teemailma lõpmatuse vägi. Koostisosad: nelk, kardemon, kaneel, must pipar.

 

Lisa soovikorvi
Lisa soovikorvi
Kategooria:

Kirjeldus

VÄETEE vürtsisegu 80g

Elus peab olema vürtsi! Martin ja Evelin pakkisid 2023 aasta alguses kohvrid ja lendasid Indiasse. Eesmärk oli lihtne – leida Indias olev mahe vürtsitalu, kes kannaks Mahe Eeriksaarega sarnaseid väärtusi. Puhtus, kogukondlikkus ja pühendumus loodusesse.

Väike kokkuvõte Martini päevikust: “Valisime välja talu, kes asub keset looduskaitseala. Esmalt käisime tuuril, kus perenaine rääkis meile erinevatest kultuuridest, mida nad kasvatavad. Vihmametsa viljelus on oluliselt teistsugune, kui oleme harjunud nägema Euroopas. Mahe vürtsi ei saa kasvatada suurtel aladel. Pigem näeb istandus välja nagu džungel, kus on palju inimese poolt tallatud radu. Erinevad kultuurtaimed roteeruvad süsteemideks, milles orienteerumiseks on vaja aastatepikkust kogemust. Valisime Väetee vürtsimeistriks Tanshikari vürtsitalu, sest nende pühendumus on kestnud juba neli põlve ja me nägime, et nad teevad seda tööd armastusega. Soovime neile südamest pikka iga!”

Mis on puhas vürts?

Oled Sa märganud poest nelki ostes, et see on must? Tegelikult on Indias see sama nelk pruun ja õline. Nelk läheb mustaks pärast kuivatamist, kui on läbinud destillatsiooni. Selle protsessi käigus eraldatakse vürtsist kõige kallim osa – õli. Jääk kuivatatakse ja tulemuseks musta tonaalsusega nelk.

Nii ei tehta vaid nelgiga vaid enamike vürtsidega, mis talunike juurest sadama kaudu sihtriikidesse liiguvad.

VÄETEE vürtsisegus on naturaalsed kuivatatud õlirikkad vürtsid. Pakendis olev 80g jätkub väga pikaks ajaks. Tõelisel teesõbral kulub vürtsisegu 80g aastas.

Vürtsid on kasvatud India mahetalus Tanshikar Spice Farm, Netravali, Sanguem, Goa 40370

VÄETEE vürtsisegu müüb vaid vaetee.ee