Eeriksaare teetalu

Eeriksaare teetalus peame au sees maad ja mulda, sest selles mullas on ka meie endi juured. Tunneme oma kodukohaga tugevat sidet ja väärtustame selle paiga eripära.

Meie teetaimed kasvavad vanadel heinamaadel, mida nüüd uue jõuga väestame. Need põllud oleme saanud oma vanavanematelt, kellelt pärinevad ka põllupidamise tarkused.

Oma tooraine kasvatame hoole ja armastusega puhtas pinnases  –  mulda ei koormata tehisväetiste ja taimekaitsevahenditega; korje toimub käsitsi, et tagada parim kvaliteet. Taimi, mida me ise ei kasvata, korjame aga Viljandimaa puhtast loodusest  – ürgsetest metsadest ja rabadest. Teesegud on alati meistri poolt kontrollitud, puhastatud ja segatud. Nii võime kindlad olla, et  Eeriksaare Väetee on looduslähedane, puhas ja maitsev.

Meie teed

Väetee valik on rikkalik. Igal teesegul on oma eriline lugu, oma vägi, mis kosutab sinu tervist või toetab vaimset tasakaalu.

Meie Ürditeed on kokku pandud Eeriksaare põldudel kasvatatud ürtidest või Viljandimaa looduses leiduvatest tervendava väega taimedest. Marjateedesse oleme seganud ka särtsakaid põhjamaiseid külmkuivatatud marju.

Argielu kiire tempo sunnib sind ehk liigagi sageli olukorda, kus iseenda ja oma mõtete jaoks on ruumi väga napilt? Seepärast on oluline oskus planeerida oma toimekasse päeva ka teadlikke pause. Neid pisikesi  puhkehetki on vaja, et saaksid korrastada mõtted ja keskenduda olulisele. Rõõm ja rahulolu kerkib just lõdvestunud, pingevabast olekust. Luba endale siis väikeseid vaikusehetki  iseenda ja tee seltsis, naudi iga silmapilku ning selle aroomi, maitset ja värvi.

Sinu joogivalikust sõltub nii mõndagi

Maailmas toodetakse hinnanguliselt 5 miljonit tonni teed teepõõsa lehtedest ja 9 miljonit tonni kohvi kohviubadest. Taimetee osakaal on tunduvalt väiksem. Teepõõsas ja kohvipuu on inimese lemmikud. Kas oled aga mõelnud, mis oleks looduse lemmik?

Asendades kaugelt  transporditava tee või kohvi kasvõi mõnel joogikorral kohaliku puhta taimeteega säästad keskkonda, aitad leevendada kliimamuutuste mõju ja toetad kohalikku mahetootmist. Nii hoolitsed kaudselt ka liigirikkuse säilimise eest, sest pakud oma valikutega puhast söögipoolist mesilastele ning teistele õienektarist toituvatele putukatele. Iga tassitäis, millega oma kõhule talvel pai teed, on olnud ka osake sumiseja toidulauast.

Eelistades taimeteed eelistad puhast ja mitmekesist loodust.

HOOLIME LOODUSEST

Hoolides loodusest ja ümbritsevast keskkonnast, hoolitseme ka meie kõigi tervise ja heaolu eest.

NELI AASTAAEGA

Meie tooraine on kasvanud puhtas põhjamaa looduses, mida valitseb ja kujundab neli aastaaega.

VÄEKAD TAIMED

Oleme oma teesegudesse hoolega valinud tervendava väega taimed, mis pakuvad jõudu ja kosutust.

KÄSITSI KORJATUD

Meie teetaimed on armastusega kasvatatud ning käsitsi korjatud, et tagada parim kvaliteet.